Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Znajdź idealne garnki na płytę indukcyjną

Pinterest LinkedIn Tumblr

Projektując własną kuchnię często skupiamy się bardziej na meblach niż na elementach wyposażenia – to błąd. Decydując się na płytę indukcyjną w kuchni koniecznie wybierzmy dopasowane do naszych potrzeb garnki na płytę indukcyjną. Garnki takie znajdziemy w ofercie najlepszych producentów. Jakie rozwiązania mogą nam oni zaoferować?

Stalowe garnki na płytę indukcyjną

Decydując się na garnki na płytę indukcyjną warto wiedzieć, że są one tworzone z różnorodnych materiałów: stali, teflonu, ceramiki. Najczęściej kupowane i najbardziej dostępne są garnki stalowe – stal nierdzewna 18/10 to dzisiaj jeden z najczęściej wykorzystywanych tworzyw w naszych kuchniach. Materiał ten jest wysoce odporny na wilgoć, korozję, odkształcenia czy na zarysowania. Garnki takie sprzedawane są w rozbudowanych kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów. Garnki na płytę indukcyjną mają znacznie grubsze dno od klasycznych garnków – warstwy dna różnią się strukturami. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dysku aluminiowego, który pozwala na polepszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz garnka oraz na przyspieszenie procesu gotowania. Wpływa to nie tylko na jakość potraw, ale również na znaczne oszczędności w energii. Garnki na płytę indukcyjną wyposażone są w dodatkowe rączki czy uchwyty, najczęściej z materiałów nieprzewodzących ciepła i o strukturze antypoślizgowej. 

Gdzie znajdziemy garnki na płytę indukcyjną?

Szukając wysokiej jakości garnków indukcyjnych zwróćmy uwagę na ofertę w sklepie gerlach.pl. poza garnkami znajdziemy tam również patelnie, które pozwolą nam na przygotowywanie ulubionych potraw. Patelnie posiadają powłoki ceramiczne, które sprawią, że możliwe stanie się smażenie na mniejszej ilości tłuszczu i zmniejszenie kaloryczności potraw. 

Comments are closed.