Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Poznaj zalety i wady okien aluminiowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stolarce okiennej wykonanej z aluminium poświęca się coraz więcej uwagi. Moda na duże przestrzenia przyczyniła się przecież do tego, że również w domach prywatnych pojawiło się zapotrzebowanie na solidne okna aluminowe. Przed decyzją o ich zakupie warto zapoznać się jednak zarówno z ich zaletami, jak i z ewentualnymi niedociągnięciami.

Zalety okien z aluminium

Mówiąc o zaletach aluminium jako tworzywa, z którego wykonane są okna, zwraca się uwagę nie tylko na jego lekkość, ale i na trwałość. To właśnie dlatego o aluminiowych ramach okiennych mówi się, że są znacznie mniej podatne na uszkodzenia niż te, które są wykonane z PVC i drewna. Co warte podkreślenia, nie trzeba obawiać się również o to, że ich rozmiary zmienią się pod wpływem temperatury. Popularność okien aluminiowych nie byłaby z pewnością tak duża, jak ma to miejsce obecnie, gdyby materiał ten nie charakteryzował się plastycznością oraz podatnością na formowanie. Okna aluminiowe mogą mieć nie tylko nietypowe rozmiary, ale również kształty, sprawdzają się więc znakomicie wszędzie tam, gdzie właściciel domu chce eksperymentować ze stolarką okienną. Kupując je nie musimy też martwić się o te zmiany, jakie powoduje korozja. Producenci stolarki aluminiowej zwykle decydują się na malowanie proszkowe, które przeciwdziała temu zjawisku. Klient sam może zresztą określić nie tylko kształt, ale i kolor okien aluminiowych dopasowując je w pełni do indywidualnych oczekiwań.

Czy okna aluminiowe mają wady?

Każdy rodzaj stolarki okiennej ma – poza licznymi zaletami – pewne niedociągnięcia. Nie powinniśmy być więc zaskoczeni, że nie inaczej jest w przypadku okien z aluminium. Tu największym problemem może okazać się ich cena – wyższa nie tylko od tej, jaka charakteryzuje okna plastikowe, ale i od tej, jaka jest typowa dla okien wykonanych z drewna. Choć okna aluminiowe nie są już utożsamiane z rozwiązaniami zimnymi, nadal powinniśmy liczyć się z tym, że ich metalowe części dość szybko się wychładzają, a tym samym – mogą nie być zbyt przyjemne w dotyku. Warto też pamiętać, że należy o nie dbać z dużą starannością, bo zwykle trudno naprawić zarysowaną lub uszkodzoną ramę, a jedynym rozwiązaniem takiego problemu jest jej wymiana.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna aluminowe.

Comments are closed.