Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wygodna kuchnia – jak ją zaprojektować?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Urządzenie kuchni jest nie lada wyzwaniem. Projektując tę strefę, należy wziąć pod uwagę szereg czynników: jakość mebli, ich układ, wykończenie, kolorystykę, oświetlenie… O czym powinna pamiętać każda osoba planująca generalny remont kuchni? Sprawdź!

Ergonomiczna strefa

Aby wnętrze dobrze służyło wszystkim domownikom, musi być dopracowane w detalach. Zacznij od ustalenia kształtu zabudowy. W mniejszych pomieszczeniach dobrze sprawdzi się „L-ka” albo meble ustawione w jednej linii. Większa przestrzeń to również większe możliwości. W przestronnych kuchniach doskonale będą prezentować się meble układające się w kształt litery G albo U. W sercu aranżacji warto ustawić wyspę. W połączeniu z hokerami zastąpi ona stół jadalniany. Meble powinny być wyposażone w solidne blaty o minimalnej szerokości 60 cm. Kieruj się zasadą „trójkąta roboczego”.

Stylowa przestrzeń

Nie zapominaj, że kuchnia jest ważną strefą w każdym domu, nierzadko połączoną z salonem. Ważne jest, żeby wyposażenie było nie tylko praktyczne, ale również efektowne. Fronty szafek (ich kolorystyka, dekory, wykończenie, kształt) powinny dodawać wnętrzu uroku i współgrać ze stylem dominującym w mieszkaniu. Pamiętaj o tym, że ciemne, matowe meble „zarezerwowane” są dla dużych, dobrze nasłonecznionych wnętrz. W mniejszych pomieszczeniach lepiej będą prezentować się lekkie zabudowy w jasnych kolorach.

Kuchnie na wymiar z Bielska-Białej – zdaj się na fachowców!

Szukasz rzetelnego wykonawcy, który spełni Twoje marzenie o wyjątkowej kuchni? Wybierz doświadczoną firmę z Bielska-Białej! Kuchnie na wymiar projektowane przez doświadczonych ekspertów wyróżniają się dopracowaną formą, innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i zachwycającą estetyką.

Comments are closed.