Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne szafy w mieszkaniach – jaki model wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stworzenie wygodnej przestrzeni mieszkalnej w mieszkaniach blokowych jest dzisiaj naprawdę proste. Olbrzymia ilość rozbudowanych kolekcji pozwoli na niebanalne aranżacje każdego wnętrza, a nowoczesne materiały będą gwarancją wysokiej jakości i trwałości mebli. Elementem, którego nie może zabraknąć w mieszkaniach, są pojemne szafy!

W jakich materiałów tworzone są szafy?

Funkcjonalne szafy wykorzystywane w mieszkaniach tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, ścieranie. Wykorzystywane w tym celu płyty meblowe laminowane czy lakierowane świetnie prezentują się w każdym wnętrzu, pozwalają na wykreowanie niebanalnych mebli, nie tylko szaf. Funkcjonalne szafy projektowane są zgodnie z gustami i trendami: bez trudu znaleźć można szafy przesuwne, w których drzwi przesuwają się po przygotowanych prowadnicach. To rozwiązanie jest cenione szczególnie w pomieszczeniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Takie drzwi do szafy nie zajmują wiele miejsca, dodatkowo można je wyposażyć w lustra, które optycznie powiększą przestrzeń. Szafy uzupełniane są o liczne dodatki, takie jak nowoczesne akcesoria. Wśród nich warto wymienić prowadnice kulkowe z cichym domykiem czy zawiasy z hamulcami.

Jaką szafę wybrać?

Poza klasycznymi szafami jednodrzwiowymi, dwudrzwiowymi i trzydrzwiowymi, warto zwrócić uwagę na szafy narożne, które mogą okazać się szczególnie pomocne w mniejszych pomieszczeniach. Szafy narożne doskonale wpiszą się w nowoczesne wzornictwo, pozwolą też na uporządkowanie przestrzeni oraz na znalezienie dodatkowego miejsca na przechowywanie ubrań. Szafy narożne znaleźć można w nowoczesnych kolekcjach meblowych dedykowanych zarówno do sypialni, pokojów nastolatków jak i do biur.

 

 

 

 

Comments are closed.