Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne meble do salonu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Salon czy pokój dzienny to przestrzeń, gdzie odpoczywamy, relaksujemy się, regenerujemy siły, ale też spotykamy w gronie bliskich czy znajomych. Kluczem do stworzenia funkcjonalnego wnętrza są odpowiednie meble i dodatki. Jakie propozycje mają dla nas topowi producenci i projektanci wnętrz? O czym pamiętać podczas wybierania mebli?

Funkcjonalne komplety meblowe do salonu

Podstawą w salonie są meble, które pozwolą na przechowywanie zbiorów książek, ale również ubrań czy płyt. Obecnie w sklepach znajdziemy niezliczoną ilość kompletów meblowych, najczęściej tworzonych z płyt meblowych laminowanych, które idealnie wpiszą się w konkretne trendy. W przypadku nowoczesnych mebli pożądane są gładkie, lśniące powierzchnie, których zabudowa tworzy zwartą bryłę. W salonach meble takie świetnie uzupełniają się z sofami i fotelami w stylu skandynawskim. Warto stawiać na stonowane kolory czy też mocniejsze akcenty kolorystyczne, dla których tłem jest biel lub szarość. W ten sposób stworzymy wyjątkowe, spójne wnętrze o wyjątkowym charakterze – mówią specjaliści ze sklepu notodo.pl. Meble tworzone z płyt meblowych są trwałe, odporne na zarysowania, wnikanie brudu – utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemów. Nowoczesne meble zamiast klasycznych uchwytów posiadają frezy lub też system push&open. Na uwagę zasługują też meble z przeszkleniami, które nadają optycznej lekkości.

Salon dla melomana i kinomana

Nie brak w ofercie topowych producentów również kompletów, które odpowiednie będą dla melomanów i kinomanów. Dedykowane meble i konsole pod RTV pozwalają na bezpieczne eksponowanie sprzętu audio czy TV z możliwością łatwego dostępu do jego elementów. Szukając odpowiednich mebli pamiętajmy o tym, aby zadbać o wystarczającą ilość miejsca na nasze płyty winylowe, kolekcję filmów czy książek. 

Comments are closed.