Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Klasyczne dania w nowej odsłonie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Codzienne przygotowywanie posiłków może być nużące – aby nie dopuścić do znudzenia, warto postawić na klasyczne przepisy w nowej odsłonie. W codziennym przygotowaniu potraw pomogą również wysokiej jakości sprzęty kuchenne: nowoczesne garnki, patelnie, noże. Jak zmienić klasyczne dania w nowoczesne potrawy, które zaskakują smakiem i aromatem?

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie kuchni

Podstawą w przyjemnym i wygodnym gotowaniu jest bez wątpienia odpowiednie wyposażenie kuchni. Szukając idealnych kompletów garnków, warto zwrócić uwagę na zestawy ze stali nierdzewnej, która zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, ścieraniem, odkształcaniem. Nowoczesne patelnie tworzone są w taki sposób, aby do ich dna nie przywierało jedzenie – w tym celu wykorzystywane są liczne powłoki ceramiczne czy teflonowe. O wygodę użytkowania zadbają również profilowane rączki, które wykonane są z tworzyw antypoślizgowych. Uzupełnieniem dla nowoczesnych garnków i patelni mogą być funkcjonalne noże, których ostrza uzupełniane są o pierwiastki takie jak wanad czy chrom.

Gotuj ze świeżych produktów!

Kluczem do tworzenia smacznych dań jest wykorzystywanie świeżych produktów sezonowych. Przykładem może być domowa pizza z burakiem i kozim serem. Taka pizza z pewnością zachwyci doborem składników, pozwoli też na nowo odkryć ten włoski specjał. W okresie wiosny i lata koniecznie korzystajmy z sezonowych warzyw i owoców – powinny być one podstawą w kuchni i elementami, które goszczą na naszych stołach każdego dnia. Dietetycy zalecają, aby warzywa i owoce spożywać w jak najmniej przetworzonej formie – w procesie obróbki cieplnej wiele cennych składników i witamin zostaje zniszczonych. Wiosną i latem stawiajmy na sałatki i surówki – to prawdziwe bomby witaminowe, które stanowią idealny dodatek do podawanych potraw.

Comments are closed.