Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne okna panoramiczne – co warto o nich wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając odpowiedniej stolarki okiennej do nowego domu czy mieszkania, warto rozważyć okna panoramiczne. Nowoczesne przeszklenia tego typu prezentują się nowocześnie, wpływają na odbiór budynku i pomieszczeń, dają wiele światła.

Okna panoramiczne – zalety

Okna panoramiczne zwracają uwagę i przyciągają wzrok – przekonują projektanci i architekci. Jeszcze do niedawna okna takie wykorzystywane były wyłącznie w domach skandynawskich czy inspirowanych minimalizmem. Dzisiaj tego typu stolarka okienna może być stosowana praktyczne wszędzie. Okna panoramiczne mają wiele zalet – przede wszystkim pozwalają na optymalne doświetlenie wnętrza, przez co wydaje się ono bardziej widne, przestronne. W takich wnętrzach aż chce się przebywać. Pamiętajmy też, że duża ilość naturalnego światła wpływa też na nasze samopoczucie i zdrowie. Okna panoramiczne świetnie izolują przed chłodem – jest to zasługa wklejania szyby na całej długości w ramę. Dodatkowo okna takie posiadają przemyślaną konstrukcję – brak tu np. tzw. mostków zimna. Atutem okien panoramicznych jest usuwanie barier architektonicznych i otwieranie salonu na ogród czy na taras. W ten sposób możliwe jest cieszenie się zielenią i pięknym widokiem bez konieczności wychodzenia z domu. Warto również wspomnieć, że okna panoramiczne wyposażone są w wielowarstwowe szkło VSG. Dzięki niemu szyba po rozbiciu nie rozpada się na wiele kawałków – znacząco poprawia to bezpieczeństwo!

Okna panoramiczne i dedykowane żaluzje

Decydując się na osadzenie okien panoramicznych na południowej ścianie domu, warto pomyśleć również o dedykowanych roletach. W czasie największych upałów rolety pozwolą na ochronę salonu czy pokoju dziennego przed nadmiernym nagrzaniem. Nowoczesne rolety i żaluzje mogą być sterowane automatycznie, co znacząco poprawia komfort ich użytkowania.

 

 

Comments are closed.