Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Metoda żelowa zdobienia paznokci nadal na topie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pięknie, zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Metoda żelowa zdobienia paznokci ciągle cieszy się popularnością i często wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych. Co to jest metoda żelowa zdobienia paznokci, na czym polega i jakie są jej zalety – o tym kilka słów poniżej.

Żelowe paznokcie – co to takiego?

Metoda żelowej stylizacji paznokci jest jedną z najbardziej znanych sposobów na przedłużenie paznokci i ozdobienie ich. Zajmuje ona drugie miejsce – zaraz po metodzie akrylowej, jeśli chodzi o upiększenie i przedłużenie paznokci. Paznokcie żelowe to naturalne paznokcie, na które nakładany jest żel. Żel ten formowany jest na płytce paznokcia, czasem przedłużany, a następnie utwardzany w lampie UV.

Dzięki metodzie żelowej zdobienia paznokci będziesz się cieszyć pięknymi paznokciami przez długi czasGłówną zaletą paznokci żelowych jest ich trwałość. Nałożony żel utrzymuje się nawet 4 tygodnie bez poprawek. Paznokcie te wyróżniają się nieskazitelnym wyglądem. Można na nich wykonywać różne ozdoby: wklejać naklejki, kryształki, mieszać kolory żeli. Ponadto, żel pozwala na formowanie paznokci. Sprawdzi się więc u pań, które borykają się z nierównościami oraz posiadają uszkodzoną macierz paznokcia.

Wady stosowania żelu na paznokciach

Zdarza się, że klientki skarżą się na pieczenie podczas utwardzania żelu pod lampą UV. Żel należy uzupełniać co 3 – 4 tygodnie. Wiąże się to z wizytą u kosmetyczki i kosztami, aczkolwiek wizyta w gabinecie kosmetycznym może należeć do czynności przyjemnych. Po całkowitym zdjęciu paznokci żelowych, płytka jest cienka i wymaga regeneracji – od około dwóch do trzech miesięcy.

Przebieg żelowego zdobienia paznokci

Należy podkreślić, że metoda ta powinna być wykonywana przez profesjonalistę. Nieumiejętne zdjęcie żelu i nałożenie go może przynieść niekorzystne skutki, jak np. poważne uszkodzenie paznokcia. Dlatego warto wybrać się do kosmetyczki, która jest fachowcem w tej dziedzinie i posiada doświadczenie. Pierwszym etapem jest opiłowanie paznokci, odsunięcie skórek (lub ich wycięcie) oraz zmatowienie płytki paznokcia. Następnie, pędzelkiem nakładany jest żel. Po nałożeniu i uformowaniu żel utwardzony zostaje pod lampą UV. Po utwardzeniu, pilnikiem kosmetyczka opiłowuje i nadaje kształt paznokcia. Na koniec przystępuje do zdobienia paznokci: maluje kolorowym lakierem i nakłada dodatki (na przykład naklejki, cyrkonie). Po utwardzeniu żelem paznokci można je pomalować zwykłym lakierem lub lakierem hybrydowym. Metoda żelowa zdobienia paznokci jest często stosowana w gabinetach kosmetycznych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.