Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Wszystko co musisz wiedzieć o akrylowym zdobieniu paznokci

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wykorzystywanie akrylu do zdobienia paznokci nie jest nowością. Choć przez jakiś czas wiele osób zrezygnowało z tej metody na rzecz żeli i lakierów hybrydowych, ostatnio znów wraca ona do łask. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na paznokcie akrylowe?

Z czego robi się paznokcie akrylowe?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci opiera się na łączeniu monomeru w stanie ciekłym ze sproszkowanym polimerem. Razem tworzą pastę, która wiąże się z naturalnym paznokciem. Po uzyskaniu pożądanego kształtu masę poddaje się utwardzaniu.

W odróżnieniu od żelu do paznokci akryl nie wymaga światła UV do utwardzania. Jest również znacznie mocniejszy niż żel, a co za tym idzie trwalszy. Z tego względu, osoby którym zależy przede wszystkim na przedłużeniu paznokci, decydują się właśnie na akrylową metodę zdobienia.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – czy jest bezpieczna?

Choć akryle mają kiepską opinię, prawda jest taka, że ich wpływ na płytkę paznokcia jest porównywalny do każdej innej metody zdobienia. Odpowiednia pielęgnacja pozwala zminimalizować ewentualne skutki uboczne do minimum.

Aby akrylowe zdobienie paznokci dawało satysfakcjonujące i długotrwałe efekty, kluczowe jest korzystanie z usług profesjonalnej manikiurzystki. Doświadczona osoba nada płytce paznokci piękny kształt i nie pozostawi na jej powierzchni żadnych uszkodzeń. Szczególnie istotny dla zdrowia paznokci jest proces usuwania akrylu, który nieprawidłowo wykonany, może osłabić ich kondycję.

Jak długo utrzymuje się manicure akrylowy?

Trwałość to jedna z tych cech która sprawia, że metoda akrylowa zdobienia paznokci ma spore grono zwolenniczek. Prawidłowo wykonany manicure powinien utrzymywać się od sześciu do ośmiu tygodni. W zależności od wzrostu paznokcia, mniej więcej co dwa tygodnie należy uzupełniać akryl w miejscu odrostu, poniżej skórek.

Regularne wypełniane nie tylko poprawia wygląd paznokci, ale również zwiększa trwałość zdobień, ponieważ wraz ze wzrostem płytki, akryl może się delikatnie podnosić. Warto również używać rękawiczek podczas sprzątania, ponieważ nadmierna wilgoć i kontakt z detergentami może obniżyć trwałość akrylu.

Zalety akrylowego zdobienia paznokci

Akryl to świetny materiał do przedłużania paznokci. Jest trwały i twardy, odporny na uszkodzenia – świetnie sprawdza się u osób z kruchymi, łamliwymi paznokciami. Niektórzy stosują nawet te metodę zdobienia, by ograniczyć nawyk obgryzania paznokci.

Jednak przede wszystkim, akrylowa metoda zdobienia paznokci pozwala na wykonywanie wielu efektownych wzorów, które długo utrzymają się w stanie idealnym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.