Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Liposukcja – jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiejsza liposukcja różni się od inwazyjnych zabiegów odsysania tłuszczu, które wykonywane były jeszcze kilka lat temu. Procedura nadal polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, jednak obecnie korzysta się z pomocy nowoczesnych technologii, takich jak laser czy ultradźwięki. Co warto wiedzieć na temat liposukcji? Sprawdź!

Jakie są rodzaje liposukcji?

Liposukcja, nazywana potocznie odsysaniem tłuszczu, niejedno ma imię. Pierwotnie była to stosunkowo inwazyjna procedura, która niosła ze sobą duże ryzyko powikłań. Współczesne metody dają równie dobre, a często nawet lepsze efekty, przy znacznie mniejszej ingerencji w ciało – wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie. Wyróżniają się tym, że korzystają z nowoczesnych technologii. Do najpopularniejszych rodzajów liposukcji należą:

  • liposukcja ultradźwiękowa – polega na wprowadzeniu pod skórę cienkiego światłowodu, emitującego ultradźwięki, dzięki czemu możliwe jest rozbicie i bezpieczne oddzielenie tłuszczu od pozostałych tkanek;
  • liposukcja wodna – polega na usuwaniu komórek tłuszczowych za pomocą strumienia soli fizjologicznej, dzięki czemu oddziałuje na tkanki delikatnie, „wymywając” tłuszcz, ale oszczędzając naczynia krwionośne i nerwy;
  • liposukcja laserowa – laser rozpuszcza komórki tłuszczowe, zamieniając je w emulsję, dzięki czemu można je łatwiej i bezpieczniej usunąć z organizmu.

Na czym polega liposukcja?

Nowoczesne zabiegi odsysania tłuszczu nie wymagają zastosowania znieczulenia ogólnego (chociaż jest to możliwe), a jedynie znieczulenia miejscowego. Czas zabiegu również się skrócił do minimum. Po usunięciu tkanki tłuszczowej lekarz zakłada kilka szwów na niewielkich nacięciach i zakłada Pacjentowi odzież uciskową. Hospitalizacja nie jest potrzebna. Jeśli zastosowane było znieczulenie miejscowe, można od razu wrócić do domu.  Rekonwalescencja zazwyczaj trwa około kilku dni, po których można wrócić do normalnych aktywności, stosując jedynie specjalną odzież uciskową. Po zdjęciu opatrunków, można już zauważyć pierwsze efekty liposukcji, które pogłębiają się w ciągu następnych miesięcy.

Zaletą nowoczesnych metod liposukcji jest to, że umożliwiają ponowne wykorzystanie pobranej tkanki tłuszczowej. Taki zabieg nazywany jest lipotransferem i polega na wypełnieniu wybranych obszarów ciała, np. ust, zmarszczek na twarzy, biustu czy pośladków. Jeśli Pacjent decyduje się na przeszczep tkanki tłuszczowej, odbywa się to tego samego dnia, podczas jednej sesji zabiegowej, aby zachować wysoką jakość komórek oraz uniknąć kilkukrotnego podawania leków znieczulających.

Kto wykonuje zabieg liposukcji?

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, więc powinna być wykonywana przez wykwalifikowanego chirurga i to się nie zmieniło od lat. Mimo mniejszej inwazyjności, odsysanie tłuszczu nadal jest poważnym zabiegiem, który wymaga wykluczenia przeciwwskazań, odpowiedniego przygotowania i odbycia rekonwalescencji. Kilka tygodni przed liposukcją odbywa się konsultacja, podczas której lekarz przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad. Zleca też badania krwi potrzebne do zakwalifikowania do zabiegu. Certyfikowany sprzęt i doświadczony specjalista dają poczucie bezpieczeństwa i umożliwiają osiągnięcie najlepszych efektów.

Nowoczesne metody liposukcji oferowane są przez najlepsze kliniki medycyny estetycznej w Polsce, m.in. przez warszawską Klinikę Miracki. Zobacz więcej placówek, w których skorzystasz z odsysania tłuszczu.

Comments are closed.