Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Akcesoria do paznokci, które warto mieć w domu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dłonie to wizytówka człowieka, dlatego warto o nie dbać. Służą do tego między innymi akcesoria do paznokci. Wśród nich są takie produkty, które po prostu należy mieć w domowej kosmetyczce.

Przy ich użyciu można wykonać zarówno profesjonalne zabiegi kosmetyczne, jak i podstawowe zadania służące ukryciu powstałych niedoskonałości czy zniszczeń. Wiele z nich można zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kosmetyczki. Podczas wizyty w salonie kosmetycznym warto spojrzeć na znajdujące się tam akcesoria do paznokci, by wiedzieć, co warto kupić.

Pilnik do paznokci

To podstawowy przybór, który służy do wyrównania paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu. Pilnik może być wykonany z różnego materiału, np. papieru ściernego czy szkła. Poza tym może mieć też inne kształty oraz stopnie ziarnistości.

Właśnie ta ziarnistość jest najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwracać uwagę wybierając pilnik do paznokci. Chodzi tutaj o określenie liczby ziarenek przypadających na 1 cm kw. Duże wartości wybiera się do twardych i mocnych paznokci, a słabsze do tych delikatniejszych. Do naturalnej płytki paznokciowej wykorzystuje się najczęściej pilniczek o gradacji 100-180.

Bloczek polerski

Kolejnym niezbędnym akcesorium do paznokci jest bloczek polerski. Z wyglądu przypominać on może prostopadłościan lub kostkę, w której każda ścianka ma trochę inną ziarnistość.

Wykorzystuje się go do wyrównania i matowienia płytki paznokcia przed malowaniem czy nałożeniem odżywki, aby nakładana warstwa miała lepszą przyczepność. Przy użyciu bloczku można też wyrównać skórki i pozbyć się szorstkości skóry występującej przy paznokciach. Często wykorzystuje się go też do pozbycia się pierwszej warstwy przy zdejmowaniu lakieru hybrydowego.

Cążki do skórek

Zadzierające się skórki to zmora wielu kobiet. Usunąć je można przy pomocy cążek do skórek, które służą wycinaniu takich nadmiernych skórek w okolicach paznokci. Chodzi tutaj o fragmenty porastające płytkę.

Cążki do skórek wykorzystuje się przede wszystkim przy robieniu manicure. Sięgnąć po nie należy już w początkowym etapie przygotowania płytki paznokcia do malowania. Wycięcie skórek pozwala zachować estetyczny wygląd dłoni.

Dobre cążki powinny być wykonane z wysokiej jakości chirurgicznej stali nierdzewnej. Tylko wtedy można mieć pewność, że będą one trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Różne mogą być za to ostrza służące wycinaniu skórek. Największą kontrolę i komfort zapewniają ostrza o długości 3 mm. Wyższe wartości zalecane są dla profesjonalistów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.