Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rozwód z orzekaniem o winie – co warto wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Z roku na rok coraz więcej małżonków spotyka się w sądzie. Sprawy rozwodowe przebiegające szybko i polubownie należą do mniejszości. W przeważającej części przypadków rozwód oznacza „walkę na noże” i dochodzenie swoich praw przed sądem. Co warto wiedzieć o rozwodzie z orzekaniem o winie? Sprawdź! 

Walka o swoje prawa

O tym, czy wnioskujemy o rozwód z orzekaniem o winie jednej ze stron, należy poinformować sąd już na etapie składania pozwu. Dokument, oprócz szczegółowych danych małżonków i stosownych załączników, musi zawierać uzasadnienie decyzji. W argumentacji podawanej przez powodów obarczających wyłączną winą za rozpad małżeństwa współmałżonków najczęściej pojawiają się: zdrada, przemoc psychiczna i fizyczna, niezaspokajanie podstawowych potrzeb rodziny, uzależnienia. 

Rozwody z orzekaniem o winie zazwyczaj wymagają długiego, wyczerpującego postępowania oraz zdradzania przed sądem intymnych szczegółów ze swojego życia. Aby sąd wydał pomyślny wyrok, musi wcześniej zebrać materiał dowodowy, a więc przesłuchać świadków i wysłuchać opinii biegłych.

Pomoc prawnicza

Rozwód jest traumatycznym i bolesnym przeżyciem. Niełatwa sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w obecności prawników, biegłych i świadków musimy bronić swojej niewinności i walczyć o dobre imię. Nieocenioną pomocą na wszystkich etapach procesu rozwodowego jest zaufany adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym. Doświadczony prawnik pomoże poprawnie przygotować wszystkie dokumenty, będzie pośredniczył w kontaktach z urzędami i byłym partnerem, prowadził negocjacje i reprezentował Twoje interesy na sali sądowej. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji. 

Comments are closed.