Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Na które ubrania dla dziecka warto wydać więcej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Odzież dziecięca nie należy do taniej. Nie da się ukryć, że gdy trzeba wymienić garderobę swojego dziecka, często budżet jest mocno nadwyrężony. A gdy dzieci jest więcej, problem rośnie. Dlatego też warto wiedzieć, na które elementy garderoby zwyczajnie wydawać więcej, ponieważ przetrwają i będą nadawać się do ponownego noszenia przez młodszych członków rodziny.

Odzież dziecięca warta wyższej ceny

Rzeczy, na których nie warto oszczędzać, to bez wątpienia odzież wierzchnia, którą zakłada się jesienią i zimą. To właśnie wtedy warunki atmosferyczne bywają wyjątkowo uciążliwe, zmienne i nieprzyjemne. Aby dziecku było ciepło, by nie zmarzło, najlepiej wybierać ubrania z wyższej półki cenowej.

Rzeczy wypełnione naturalnym gęsim puchem, z materiałów posiadających odpowiednie certyfikaty oznaczające, że kurtka lub płaszcz chronią przed wilgocią, to naprawdę świetny zakup. Jeżeli dodatkowo wybiera się ubrania o prostym i minimalistycznym kroju, to nawet po kilku sezonach kurtka lub płaszczyk wciąż będą na czasie. Można powiedzieć, że to inwestycja na lata. Jeśli w domu jest więcej dzieci, młodsi członkowie rodziny na pewno skorzystają w przyszłości z takich rzeczy.

Ciepłe czapki, szale i rękawiczki

Może się wydawać, że rzeczy takie jak czapka, szal czy rękawiczki to po prostu zwyczajne elementy garderoby, za które nie należy przepłacać. Po co, przecież to bez sensu? A tymczasem jest zupełnie na odwrót. Z reguły odzież dziecięca na zimę, a zatem czapki, szaliki i wspomniane rękawiczki, wykonane są z tkanin takich, jak akryl czy poliester. Niestety są to sztuczne tkaniny, które absolutnie nie gwarantują ciepła

Lepiej wydać więcej na ubrania z prawdziwej wełny, moheru, angory albo kaszmiru. Tylko takie tkaniny dzianinowe dają naprawdę ochronę przed chłodem, są bardzo miłe w dotyku i sprawiają, że dziecku zwyczajnie chce się je nosić. Jeśli nasz maluch płacze podczas zakładania czapki, być może to znak, że warto sprawdzić jej skład. Gdy włosy dziecka się elektryzują, dziecko poci się, a jednocześnie jest mu zimno, najwyższa pora zmienić czapkę na taką z naturalnych tkanin.

Ciepłe buty

Na butach nigdy nie należy oszczędzać. Dobre buty to nie tylko bezpieczeństwo i wygoda, ale też prawidłowa stabilizacja dla stóp, a także gwarancja, że będą się one prawidłowo kształtować i rozwijać. Lepiej wybierać obuwie dziecięce od dobrych marek, nie oszczędzać na butach, kupować je rzadziej, ale stawiać na modele z prawdziwej skóry. To jedna z najlepszych inwestycji w garderobę malucha.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież dziecięca.

Comments are closed.