Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie samochodu w formie OC – obowiązkowa polisa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakup nowego lub używanego samochodu wiąże się z kilkoma formalnościami, które nowy właściciel musi dopełnić w urzędzie komunikacji. Chodzi przede wszystkim o zarejestrowanie samochodu oraz dokonanie niezbędnych opłat. Aby możliwa była rejestracja, samochód powinien posiadać ubezpieczenie OC. Jak wygląda ubezpieczenie samochodu? O czym należy pamiętać?

Ubezpieczenie samochodu na 30 dni

W czasie rejestracji samochodu, konieczne jest dostarczenie do urzędu niezbędnych dokumentów, nierzadko również wykonanie przeglądu technicznego samochodu. Aby móc bezpiecznie dowieźć pojazd do warsztatu, konieczne jest zakupienie ubezpieczenia. Dla osób, które kupiły samochód, dedykowane jest ubezpieczenie samochodu krótkoterminowe, obowiązujące przez 30 dni. Dzięki takiej formie ubezpieczenia możliwe jest bezpieczne i legalne poruszanie się po polskich drogach. W momencie przerejestrowania samochodu oraz upłynięcia 30 dni od momentu podpisania ubezpieczenia krótkoterminowego, konieczne jest zakupienie klasycznej polisy.

Il kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Roczna polisa OC nie ma stałej ceny – ubezpieczenie samochodu to kwestia zarówno marki auta, pojemności silnika, jego wieku, ale też wieku posiadacza oraz ilości posiadanych przez niego zniżek. W przypadku młodych kierowców ubezpieczenie samochodu w formie OC może być bardzo drogie – wynika to z faktu, że młody kierowca nie ma doświadczenia i zgodnie ze statystykami, to właśnie on jest sprawcą czy uczestnikiem większości kolizji na drodze. Niezwykle ważne jest to, aby ubezpieczenie OC zachowało ciągłość. Wraz z końcem polisy zadbajmy o to, by zakupić kolejną. Jazda bez ważnej polisy naraża nie tylko na mandaty, ale też na konieczność płacenia za wyrządzone szkody z własnej kieszeni.

Comments are closed.