Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Szafa na wymiar – jak dopasować ją do domu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak obliczyć, jak powinna wyglądać dokładnie szafa na wymiar Bielsko Biała? Taki mebel, który nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale również dobrze służył? Pod uwagę na pewno trzeba będzie wziąć…wymiary takiej szafy. Tak, aby można było w niej schować chociażby rzeczy na wieszakach.

Wymiarowa szafa na wymiar Bielsko Biała

Jak obliczyć, ile głębokości powinna mieć taka szafa? W łatwy sposób. Wystarczy bowiem wziąć zwykły wieszak i zmierzyć jego szerokość. Standardowa długość to ok. 45 cm. Do tego trzeba dorzucić jeszcze rękawy. W szczególności, jeżeli bierze się pod uwagę okrycia wierzchnie. Nie można zapominać o tym, aby pozostawić nieco luzu. Znajdujące się ubrania w środku nie pogniotą się. W ten sposób można mniemać, że taka zalecana głębokość każdej wymiarowej szafy powinna wynosić ok. 70 cm, aby mieć pewność, iż wszystko będzie można w środku poprawnie ułożyć. Ten wymiar to również grubość samych drzwi zewnętrznych – ok. 4-5 cm.

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w szafie? 

Wszystko tak naprawdę w tym przypadku jest kwestią indywidualną oraz przeznaczenia samej szafy. Można bowiem stworzyć tylko taką szafę, która będzie mieściła w sobie tylko rzeczy na wieszakach. Konieczne będą więc odpowiednie drążki. Z kolei, szafa na wymiar Bielsko Biała, znajdująca się w garderobie, powinna mieć również odpowiednie półki. A to po to, aby móc ułożyć na niej nie tylko bluzki, spodnie, itd., ale również buty (oczywiście w osobnych sekcjach). Do wyboru są tak naprawdę różne elementy wyposażenia do szafy. 

 

Comments are closed.