Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Sprawdź nowoczesne okna i możliwości, jakie dają

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesne okna to dzisiaj nie tylko wysoka jakość zastosowanych technologii – to również świetny design, idealnie wpisujący się w obowiązujące trendy. Wybierając stolarkę okienną możemy stworzyć bryłę domu w stylu skandynawskim, dom pasywny, dom wpisujący się w trendy loftowe – możliwości jest wiele

Nowoczesne okna i ich szeroki wybór

Wybór stolarki okiennej jest dzisiaj naprawdę szeroki – bez trudu znajdziemy klasyczne okna, idealne do izolacji w mieszkaniach blokowych, ale tez okna tworzone z nietypowych tworzyw (drewna, aluminium), które sprawdzą się w domach jednorodzinnych, podnosząc jednocześnie ich estetykę. Istnieje też możliwość tworzenia okien witrażowych na zamówienie – takie rozwiązanie sprawdzi się w domach w stylu klasycznym, gdzie chcemy urozmaicić bryłę budynku o niebanalny dodatek.

Jakie okna okażą się lepsze: plastikowe czy drewniane? Obie opcje mają wiele zalet. Nowoczesne okna plastikowe dostępne są praktycznie od ręki, atutem jest również ich atrakcyjna cena. W przypadku okien drewnianych możemy mówić o prawdziwym prestiżu – okna takie prezentują się zjawiskowo, nadają stylu. Aby jednak zachować ich doskonały wygląd, konieczne jest regularna konserwacja drewna.

Nowoczesne okna, które wspierają komfort domowników!

Bez wątpienia nowoczesne okna kojarzone są dzisiaj przede wszystkim z doskonałą izolacją termiczną. Faktem jest, że na przestrzeni ostatnich dekad technologia pozwoliła na ulepszenie konstrukcji okien oraz zadbanie o ich lepsze parametry. Doskonałym przykładem są nowoczesne okna pasywne, które wykorzystywane są w domach pasywnych. Okna pasywne posiadają specjalną konstrukcję, która ma minimalizować ubytek ciepła wewnątrz pomieszczeń. Dobrym przykładem okien, które wpływają na nasz komfort są również okna tłumiące hałas – taki rodzaj okien jest chętnie wykorzystywany w dużych miastach, gdzie nieprzerwany hałas towarzyszy nam każdego dnia. Okna dźwiękoszczelne są w stanie obniżyć poziom hałasu o kilkanaście decybeli i zadbać o nasz komfort i zdrowie.

Comments are closed.