Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

 Jak usunąć makijaż permanentny?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 Nieudany makijaż permanentny może mieć poważne konsekwencje estetyczne. Sprawdź, jak cofnąć skutki źle wykonanej mikropigmentacji.

Jak usunąć makijaż permanentny? Czy to w ogóle możliwe?

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie urody, jednak czasami może on wywołać skutek odwrotny. Jak sama nazwa wskazuje, efekty zabiegu są długotrwałe, wiec ich cofnięcie nie należy do najłatwiejszych. Usunięcie makijażu permanentnego jest jednak możliwe. Jaką metodę wybrać i kiedy można spodziewać się efektów? Sprawdź.

Metody usuwania makijażu permanentnego

W celu usuwania makijażu permanentnego stosuje się kilka metod, jednak jak zauważają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, to laseroterapia jest najskuteczniejszą z nich. Innym sposobem na usunięcie mikropigmentacji, który obecnie stosuje się rzadko, jest dermabrazja, czyli głębokie złuszczanie mechaniczne kilku warstw skóry. Jest to zabieg inwazyjny, niosący ze sobą ryzyko powikłań, takich jak blizny. Do usuwania makijażu permanentnego stosuje się też specjalne preparaty (tzw. removery) – specjalista aplikuje je w miejscu wykonania tatuażu kosmetycznego poprzez iniekcję. Metoda ta jest jednak stosunkowo czasochłonna i rzadko przynosi zadowalające efekty.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy lasera wykonuje lekarz medycyny estetycznej. Zabieg polega na skierowaniu promienia lasera dokładnie w zabarwione pigmentem miejsca. Laser przenika naskórek, wnikając do skóry właściwej i wchodzi w reakcję z pigmentem. Cząsteczki barwnika zostają rozbite na mikroskopijne elementy. W usuwaniu makijażu permanentnego sprawdza się przede wszystkim nowoczesna technologia pikosekundowa, która polega na zastosowaniu ultrakrótkich impulsów – są one w stanie rozdrobnić pigment dosłownie na pył, dzięki czemu organizm jest w stanie sprawniej usunąć go na zewnątrz. Działanie lasera dodatkowo pobudza skórę do przeprowadzenia procesów regeneracyjnych, polegających na produkcji kolagenu i elastyny. Skóra w miejscu zabiegu szybko się goi, wygląda zdrowo i witalnie.

Skóra po zabiegu staje się najpierw nieco jaśniejsza, a następnie zaczerwieniona. Może pojawić się obrzęk w miejscu zastosowania lasera. Całkowite zagojenie się skóry następuje po kilku tygodniach. W tym czasie należy zrezygnować z opalania się, korzystania z solarium, sauny oraz basenu.

Czy całkowite usunięcie makijażu permanentnego jest możliwe?

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów, czyli całkowitego pozbycia się pigmentu spod skóry, konieczne jest wykonanie serii zabiegów, które wykonuje się co kilka tygodni. Ich liczba i częstotliwość zależą od indywidualnych cech pacjenta oraz od koloru, wielkości i głębokości, na jakiej znajduje się pigment. Laser najszybciej pozbywa się pigmentu ciemnego – czarnego i granatowego. Technologia laserowa umożliwia usuwanie trudniejszych kolorów, w tym czerwonego.

Na skuteczność zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego wpływ ma również profesjonalizm jego wykonania. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i maksymalnych rezultatach, wybierz się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej. Pamiętaj, że zabieg powinien być poprzedzony konsultacją w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Laser pozwala na usunięcie większości pigmentu, znajdującego się w skórze, dzięki czemu z zabiegu na zabieg makijaż permanentny staje się coraz mniej widoczny. W wielu przypadkach można mówić o całkowitym usunięciu makijażu permanentnego.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie



Comments are closed.