Ad
Ad
Ad
Ciekawe

W poszukiwaniu idealnego zatrudnienia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Silny problem z zatrudnieniem w Polsce oraz coraz większe bezrobocie skłaniają nas do poszukiwania zatrudnienia poza granicami Polski. Wyprowadzka z kraju jest poważnym krokiem, jednak dzięki prawu UE oraz licznym firmom o międzynarodowym rodowodzie możliwe stanie się zrealizowanie marzenia o znacznie lepszej pensji i wyższej stopie życiowej. Jak to możliwe?

Znajdź idealną pracę

Decydując się na podjęcie pracy za granicą przede wszystkim powinniśmy stworzyć profesjonalne CV w języku angielskim lub też w języku kraju, który chcemy wybrać. Nie ma wątpliwości, że olbrzymia liczba Polaków decyduje się na wyjazd do naszego zachodniego sąsiada, czyli do Niemiec. Wśród argumentów za takim kierunkiem wymienia się względną bliskość tego kraju i możliwość częstego bywania w ojczyźnie, ale również możliwość korzystania z licznych przywilejów socjalnych. Warto również wspomnieć o przejrzystym systemie podatkowym – rozliczenie podatku z Niemiec nie będzie dla nas niczym trudnym, a odzyskanie nadpłaconego podatku to czysta formalność.

Jaka praca czeka na nas w Niemczech?

Jeszcze do niedawna praca w Niemczech kojarzona była wyłącznie z pracą sezonową, najczęściej przy zbiorach, jak również z pracą w formie opiekuna osoby starszej. Dzisiaj do Niemiec wyjeżdżają również specjaliści, którzy szukają lepszych perspektyw zawodowych i lepszych zarobków. W Niemczech poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie, elektronicy, specjaliści z branży automotiv czy IT, ale też pracownicy fizyczni. W przypadku pracowników korporacyjnych firmy zapewniają nie tylko liczne benefity, ale również możliwość szkolenia języka na prywatnych kursach czy też uczestniczenie w szkoleniach pozwalających na podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Pracując legalnie w Niemczech możesz również wnioskować o dodatki socjalne. 

Comments are closed.