Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Który kask jeździecki dla dziecka będzie najlepszy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzieci z wielką przyjemnością podchodzą do treningów jazdy konnej. Samo obcowanie z koniem może w pozytywny sposób wpłynąć na ich psychikę. Nie można jednak zapomnieć o tym, że najmłodszych adeptów, należy wyposażyć w kask jeździecki.

Jaki rozmiar powinien mieć kask jeździecki?

Jedna z najważniejszych kwestii – rozmiar kasku. Niewłaściwie dobrany rozmiar kasku, w znaczący sposób obniża jego skuteczność. Chyba zdecydowana większość rodziców będzie chciała uniknąć takich sytuacji. Warto postarać się o model kasku, który wyposażony jest w nowoczesny system FAS. Pozwala on na dostosowanie długości pasków w kasku. Skoro już o dopasowaniu mowa, to nie można zapomnieć o tych kaskach, które można regulować nawet do trzech rozmiarów! Dzięki temu sam kask jest w stanie wytrzymać z dzieckiem przez długi czas – o ile ten nie zostanie wcześniej uszkodzony. 

Oddychająca wkładka

Dorośli myślą o swoim komforcie podczas jazdy konnej, ale nie powinni również zapominać o swoich dzieciach. To dlatego oni powinni postawić na kask jeździecki, który ma oddychającą wkładkę. Dlaczego jest to takie ważne? Wkładka pomaga odprowadzić nadmiar ciepła, dzięki czemu można zadbać o komfort termiczny. Co to dokładnie oznacza? Dzięki temu głowa nie będzie się pocić nawet podczas intensywnego wysiłku, którego na koniach nie brakuje. Co więcej, wkładka ta powinna być wyjmowana, dzięki czemu będzie można ją wyprać i włożyć na nowo do kasku. W ten sposób będzie można również zadbać o higienę użytkowania, która także jest bardzo ważna. 

 

Comments are closed.