Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie kryteria bierze się pod uwagę, kupując okna?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stolarka okienna bardzo szybko idzie do przodu. Wciąż zaskakuje ona inwestorów nowymi, lepszymi propozycjami, które są w stanie zaoferować ogrom możliwości. Jakie kryteria powinno wziąć się pod uwagę, jeżeli chce się kupić dobrej jakości okna Katowice?

Zanim zamówi się okna Katowice

Tak, podjęcie decyzji powinno być przemyślane. Zanim ktokolwiek zamówi produkty z rynku stolarki okiennej powinien wziąć pod uwagę chociażby taki czynnik, jak izolacja termiczna. O czym ona dokładnie informuje? Dokładnie o przenikalności cieplnej. Ile ciepła może uciec z budynku? Wszyscy dążyliby do tego, aby nic nie uciekało. Takich rzeczy branża okienna nie jest jeszcze w stanie zaoferować, ale dostępne są okna, których o niskim współczynniku przenikalności cieplnej, czyli Uw < 0,9 W/m2K. Dla domów pasywnych współczynnik ten wynosi Uw < 0,8 W/m2K. Tak, jeżeli ktoś by chciał może od razu zakupić okna dedykowane do budynków pasywnych, nawet jeżeli sam nie jest jego właścicielem. Należy jednak liczyć się wtedy z wyższą ceną takich produktów.

Materiał wykonania

Z jakich materiałów powinny być okna Katowice? Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na tego typu pytanie. Do wyboru jest stolarka okienna wykonana z:

  • tworzywa sztucznego,
  • drewna,
  • aluminium,
  • drewniano-aluminiowa.

Każdy z tych materiałów jest dobry. Każdy ma wiele do zaoferowania. Najczęściej czynnikiem decydującym jest cena. Plastik jest najtańszą propozycją. Aczkolwiek, społeczeństwo docenia naturalne możliwości drewna, jak również wielkie przeszklenia tworzone przy pomocy aluminium. 

Comments are closed.