Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak wybrać idealny rower elektryczny?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rowery elektryczne nadal mają wielu przeciwników. Nie jest to dobre podejście. Nowoczesne rowery elektryczne to szansa na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ale również zadbanie o swoje zdrowie. Jak wybrać rower elektryczny, który będzie spełniał nasze wymagania?

Ciężar ma znaczenie

Sinik oraz baterie, które znajdują się w nowoczesnych rowerach elektrycznych sprawiają, że są to modele cięższe od tradycyjnych rowerów. Warto o tym pamiętać i wybierając nowoczesne rwery elektryczne skoncentrować się na tych egzemplarzach, które mają lekkie ramy.

Nowoczesne rowery elektryczne, których ramy wykonane są z włókna węglowego są najlżejsze. Niestety są również najdroższe. Ramy stalowe są najcięższe, ale jednocześnie są to rowery, których cena jest znacznie niższa. Optymalnym rozwiązaniem, dla osób o średnim budżecie, są ramy aluminiowe, które są stosunkowo lekkie i jednocześnie ich cena nie jest wysoka.

Jak wybrać właściwy silnik?

Nie wszyscy wiedzą, że rower elektryczny wprawiany jest w ruch dopiero wtedy, gdy zaczniemy pedałować. Dzięki temu na nowoczesnym rowerze elektrycznym również można zadbać o swoją kondycję. Jest to propozycja idealna dla osób starszych oraz tych, które dopiero rozpoczynają przygodę z turystyką rowerową. W trudnych sytuacjach można wspierać się silnikiem elektrycznym. Jest to również idealne rozwiązanie na czas powrotu z pracy do domu. Po wielu godzinach pracy jazda na klasycznym rowerze jest wyjątkowym wyzwaniem.

Jednym z najważniejszych elementów nowoczesnego roweru elektrycznego jest silnik. Są dwa rodzaje tych urządzeń. Bardzie popularne są silniki centralne, które umieszczane są na środku roweru. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż rower ma idealnie zachowany środek ciężkości, a jednocześnie silnik nie jest tak bardzo narażony na uszkodzenie.

Silniki montowane na piastach zakłada się z tyłu lub z przodu. Zaletą silnika umieszczonego z tyłu roweru jest zmniejszenie ryzyka poślizgu. Niestety są to silniki, które są bardziej narażone na uszkodzenie. Zaletą rowerów z silnikiem montowanym na piastach jest ich niższa cena niż nowoczesnych rowerów z silnikami centralnymi.

Bateria – pojemność i ładowanie

Wybierając nowoczesne rowery elektryczne należy również zwrócić uwagę na baterię. Ważny jest czas ładowania, który przekłada się na ilość czasu jazdy.

Ważne jest również umiejscowienie oraz ciężar baterii co również przekłada się na komfort jazdy. Najczęściej bateria mocowana jest do rury dolnej lub akumulator jest zintegrowany z ramą. Dzięki temu nowoczesne rowery elektryczne są praktyczne i wygodne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Nowoczesne rowery elektryczne.

Comments are closed.