Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czym jest techniczna mata silikonowa?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wszelkiego rodzaju prace techniczne, a w tym także i produkcyjne, mają to do siebie, że dane miejsce pracy musi być stosownie zabezpieczone. Chodzi w tym wypadku nie tylko o utrzymanie porządku, ale także o zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Przykładem takim może być techniczna mata silikonowa, która dzisiaj standardowo jest wykorzystywana w gałęzi każdego przemysłu.

Charakterystyka technicznej maty silikonowej

Silikon jest polimerem, który charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością. Jest miękki, wygodny i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Silikon techniczny ma kolor czerwony, toteż i produkowane z niego maty też charakteryzują się tym kolorem. Zastosowanie technicznej maty silikonowej jest bardzo dobrym pomysłem. Sprawdza się ona idealnie na każdym produkcyjnym stanowisku pracy. Jest ona odporna na bardzo wysokie temperatury, substancje chemiczne, dodatkowo jej plusem jest fakt, że przez jej gładką powierzchnię, łatwo jest utrzymać ją w czystości.

Same zalety technicznej maty silikonowej

Techniczna mata silikonowa ma same zalety, a jeszcze większe zalety wynikają z jej zastosowania. Najczęściej jest używana w miejscach specyficznych, takich, które są niebezpieczne i wymagają jej zastosowania. Silikonowa mata techniczna nie kruszy się tak jak dzieje się to w przypadku maty z gumy lub innych podobnych materiałów. Także nie pozostawia po sobie żadnego brudu. Jest to bardzo istotne wszędzie tam, gdzie nie może dojść do zanieczyszczenia danego materiału, który bierze udział w produkcji. Mata ma właściwości antypoślizgowe, bardzo dobrze trzyma się powierzchni i zapobiega jakimkolwiek upadkom pracownika. Można ją bez problemu przyciąć na dany wymiar oraz w każdej chwili przenieść z miejsca na miejsce. Dodać też należy, że silikon nie ma swojej granicy wytrzymałości i z zasady jest materiałem niepalnym.

Gdzie można ją stosować?

Techniczna mata silikonowa może być zastosowana dosłownie wszędzie. Tak też jest, stosuje się ją w przemyśle spożywczym ciężkim, chemicznym, farmakologicznym, motoryzacyjnym i każdym innym. Jej podstawową zaletą jest, że silikon jest odporny na związki chemiczne, nie jest palny i daje odpowiednie zabezpieczenie przez poślizgnięciem się.

Tego typu maty w gastronomii stosuje się jako deski do krojenia. W tej roli spełniają się idealnie. Można je przyciąć na określony wymiar, dają odpowiednie zabezpieczenie i z łatwością, w każdej chwili, można je umyć. Są lekkie, wytrzymałe i dają maksimum bezpieczeństwa. Coraz częściej używa się ich też w domach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p559,techniczna-mata-silikonowa-1mm-na-stoly-produkcyjne-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-na-zamowienie.html.

Comments are closed.