Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy okna 4-szybowe zapewnią nam lepszą izolację przed chłodem?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając idealnej stolarki okiennej przede wszystkim skupiamy się na współczynniku przenikalności cieplnej. Parametr ten musi być podawany na wszystkich oknach dostępnych w polskich sklepach czy u producentów – taki jest wymóg prawa. Chcąc lepiej zabezpieczyć własny dom czy mieszkanie przed chłodem warto rozważyć okna 4-szybowe. Czym różnią się one od klasycznych okien z trzema szybami?

Okna 4-szybkowe: innowacje i nowoczesność w jednym!

Okna 4-szybowe to interesująca nowość na polskim rynku, która zdobyła już uznanie wielu kupujących. W produkcie tym zastosowano 4, a nie jak dotąd 3 szyby, co pozwoliło na uzyskanie znacznie lepszej izolacji termicznej, jak i akustycznej. W przypadku okien 4-szybowych zastosowano 4 szyby i trzy szczelne komory. Współczynnik przenikalności cieplnej dzięki nim w przypadku okien tego typu jest na tyle niski, że okna 5-szybowe mogą być z powodzeniem stosowane w domach pasywnych. Okna 4-szybowe świetnie izolują nie tylko chłód, ale również dźwięki. W przypadku klasycznych okien mówimy o izolacji rzędy 35-40dB, natomiast okna 4-szybowe mogą izolować nawet do 47dB! Okna 4-szybowe pozwolą na zapewnienie komfortu i ciszy w naszych mieszkaniach nawet wtedy, kiedy mieszkanie znajduje się w centrum dużego miasta czy tez blisko dróg wyjazdowych. 

Okna 4-szybowe z żaluzjami

Zastosowanie dodatkowej komory pozwoliło na zaproponowanie klientom okien z wbudowaną żaluzją wewnątrz. Rozwiązanie to ma wiele zalet: przede wszystkim żaluzja nie jest narażona na osiadanie kurzu czy brudzenie, nie ma konieczności jej czyszczenia. Umieszczenie żaluzji wewnątrz okna pozwoliło również na zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia żaluzji poprzez ich nieprawidłowe użytkowanie. Żaluzje pozwolą na ochronę przed silnym promieniowaniem słonecznym, przyczynią się również do wychłodzenia pomieszczenia w ciągu upalnych dni. 

Comments are closed.